Tak čo, sme hrdí Slováci ?

Autor: Klára Behúňová | 12.2.2014 o 16:37 | (upravené 12.2.2014 o 16:56) Karma článku: 6,12 | Prečítané:  242x

Celým svetom, a nepochybne aj Slovenskom, v tieto dni otriasajú zimné olympijské hry v Sochi. Všetci napäto sledujeme Kuzminovú, už odzajtra aj našich hokejistov a vlastne všetkých reprezentantov, ktorí bojujú za našu vlasť.

Na autách sa hrdo nesú slovenské vlajky a mnoho z nás, Slovákov, má doma nachystaný dres, šál, čiapku alebo inú vec so slovenským znakom, netrpezlivo čakajúc na výsledok "našich". Len tak, na pár riadkov, chcem len povzbudiť všetkých Slovákov aby boli hrdí ! Či už prehráme, vyhráme, uspejeme lepšie, alebo horšie. Napokon, nikto z nás, povzbudzujúcich a sledujúcich, nie je priamo tam, a nestojí pred tlakom krajiny, pre ktorú chce urobiť čo najviac. Strašne sa mi páči fakt, že aspoň takéto udalosti, ako olympijské hry, dokážu ľudí povzbudiť k tomu, aby aspoň na chvíľu stáli za menom svojej rodnej krajiny.

Samozrejme, niekto je hrdý Slovák, len keď vyhrá niekto od nás. Vtedy sú fanúšici všetci, bez ohľadu na to, že ostatne počas roka, niektorí z nás šport abolútne nesledujú. To, či sme na našu krajinu a jej meno hrdí, je otázne a diskutabilné, je to každého osobná vec. Nie je všetko ideálne a priznám sa, aj ja mám svoje názory a pripomienky k systému ktorý tu dnes môžeme vidieť. Ale politiku bokom....

Týchto pár riadkov chcem s veľkou vďakou venovať všetkým, ktorí nás reprezentujú v Sochi. Nech domov prinesú akýkoľvek výsledok, buďme všetci vďační a spokojní, že niekto v našom mene tam je, a snaží sa zo všetkých síl ! Je to krásne, keď dokáže šport spojiť ľudí a primäť ich k tomu, aby spoločne dúfali v tie najlepšie konce. Aspoň podľa mňa.

Tento článok nemá poukazovať na žiadne výsledky a skutočnosti k niečomu smerujúce. Má len vyjadriť spokojnosť s tým, že raz za čas, vieme byť aj my národniari ! ....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?