Lebo tie najkrajšie veci sú v živote zadarmo. Každý deň

Autor: Klára Behúňová | 21.10.2013 o 21:48 | (upravené 21.10.2013 o 22:35) Karma článku: 5,10 | Prečítané:  719x

Ležím v posteli s notebookom na bruchu a píšem. Okolo mňa milión vreckoviek, horúci čaj z ktorého sa mi šíri po celej izbe neuveriteľná mätová vôňa, vitamíny na nočnom stolíku a hlas niekde vnútri- nedokáže sa predrať von. Skrátka odišiel. Nechal ma napospas myšlienkam ktoré chcú byť vyslovené a nemôžu. Tak to musím napísať. To, že všetko čo človek potrebuje na to, aby bol šťastný, má pred sebou ako na zlatom podnose. Úplne zadarmo. Každý deň.

Dnes som prišla domov unavená z fotenia, ktoré ma absolútne vyčerpalo. Môj kašeľ, v intervaloch každé dve minúty bol neznesiteľný, ja bez hlasu s červeným nosom a moja hruď trpela ako keby ma niekto po nej trieskal panvicou. Vlasy som mala presne také, aké som ich nechcela a make-up sa mi ako tradične, keď ho potrebujem, vôbec nevydaril. No a čo. Čo tam potom, aspoň som si to ako-tak užila s kočkami. Prišla som domov, navliekla sa do teplákov a mikiny, uvarila som si čaj a spravila som si jesť. Vtedy som si tak uvedomila v teple domova čo vonia po aviváži, že ani moja choroba, ani zlé fotky, ani zlé vlasy, a dokonca ani písomka z dejepisu z ktorej som chcela mať jednotku a viem že to tak nebude, mi predsa nemôžu zo života spraviť niečo čo nechcem. Uvedomila som si, že každý človek má svoje malé, či veľké problémy, starosti a smútky. Niekto väčšie, niekto menšie. Každý si však musí uvedomiť, pokiaľ sa naozaj nerúti svet a nejedná sa o tragédie, že všetko čo potrebujeme na to, aby sme boli šťastní, je dosiahnuteľné tak ľahko, že to niekedy prehliadneme.

Pri hraní dokonalej hry Slovensko (otázky a odpovede), ktorá je mimochodom moja srdcovka, sa mi vždy neskutočne uľaví na duši. Nie je nič krajšie, ako zasmiať sa spolu so svojou najbližšou rodinou na veciach ktoré spolu robíme. Vyvalení na gauči, pri pustenej telke, hráme sa hru, pijem čaj vo svetri a deke zabalená až po uši a je mi dobre. Je mi skvele. Je. Pritom to vyzerá tak obyčajne, jednoducho a nudne. Ale nie je. Pretože cítim lásku a pohodu. Pretože cítim vôňu ovocného koláča z kuchyne, opraté prádlo zavesené na sušiaku v chodbe a počujem ten otravný filter v akváriu ktorý mi niekedy lezie na nervy. Ale je to domov. Niečo čo by mal mať každý jeden človek, bez ohľadu na to kto je a čo robí. Domov je niečo ako vykúpenie z problémov. Objatie ocka či maminy je to najúprimnejšie, najjednoduchšie a zároveň najúčinnejšie liečenie zo všetkého zlého. V tej chvíli aspoň na moment zabudneme na problémy a starosti.

Môžem napríklad s kľudným svedomím povedať, že tí, ktorí máme šťastie  v láske, sme najšťastnejší ľudia na planéte. Najkrajšia vec na svete je láska od rodiny, no keď vás začne milovať niekto, kto vo vás vidí životného partnera, to je niečo neopísateľné. Keď si ľaháte večer do postele s pocitom že milujete a ste milovaní, môžte byť spokojní so všetkým čo máte. Je to to najlacnejšie a najkrajšie v živote človeka. Je úplne jasné a normálne že v láske nejde všetko tak ako si povieme my, a nie je všetko vždy ružové. Všetky medziľudské vzťahy, partnerské, kamarátske či rodinné, sú založené na pochopení, kompromisoch a vzájomnej úcte. Všetko toto nám ale dodáva zázemie ktoré potrebujeme viac než čokoľvek.

Všetkým týmto som chcela povedať jednu zásadnú vec. Všetci máme občas tmavé chvílky v živote ktoré by sme najradšej prečkali niekde na inej planéte a keď pominú, vrátili by sme sa späť do ružového sveta plného šťastia. Vieme že to tak nefunguje. Ale čo je dôležité - všetky problémy a všetky čierne udalosti v našom živote sa nám nepodarí prekonať samým. Vždy musíme mať niekoho, s kým môžeme zdieľať náš smútok. S kým môžeme preberať našu situáciu a niekoho, o koho sa môžeme oprieť aj v tej najťažšej chvíli. Aj keď máme v živote šťastné chvíle, aj vtedy potrebujeme človeka ktorému sa môžeme pochváliť. Pretože základ ľudského šťastia je láska. A láska by sa mala vo svete rozdávať zadarmo. Ak máte to šťastie, ste doma, a máte pri sebe svojich rodičov, deti, súrodencov či partnerov, choďte sa nimi a povedzte im aké máte šťastie že ich máte. Že máte silu ktorá vás poháňa vpred aj keď nevládzete.

Urobte to. A uvedomme si - tieto veci, nám život ponúka každý deň. Tak ich prijímajme s najväčšou vďakou a pokorou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?