Vražda taxikára vinou "malých detí"

Autor: Klára Behúňová | 17.12.2013 o 20:34 | (upravené 17.12.2013 o 20:53) Karma článku: 13,06 | Prečítané:  9513x

V nedeľu ráno otriasla celým Slovenskom a hlavne Liptovským Mikulášom otrasná udalosť. Vražda nevinného človeka, 47 ročného taxikára, o ktorom sa všetci vyjadrovali s úctou a smútkom v očiach. Milovaný kolega, otec, syn, manžel, kamarát...To, čo prišlo potom, bolo viac než desivé. Zomrel pod rukami, v novinách uvadzaných "mladých mužov", v skutočnosti 17 ročných chlapcov. Z mojej školy. Z vedľajšej triedy. Všade v novinách aj v správach sú uvádzané základné informácie o tejto udalosti, ja vám chcem opísať situáciu z druhej strany. To, čo sa deje u nás v škole a v meste, by som už nikdy viac nechcela zažiť...

V sobotu v noci som sa dozvedela čo sa stalo. Nepripisovala som tomu veľkú váhu, aj keď som sa zhrozila že pár kilometrov odomňa sa mohlo stať niečo takéto. Ale povedala som si, že mi to je síce ľúto a som zhrozená, ale to že budem nad tým polemizovať, život to tomu človeku nevráti. V nedeľu počas dňa, keď som sa dozvedela KTO to celé spravil, som ostala v neskutočnom šoku. Chlapci, ktorých som poznala, síce len zbežne, ale rozprávala som sa s nimi predtým úplne normálne,  a nie raz. Nevedela som čo robiť, nechcela som uveriť ako mohli niečo také spraviť. Ako si mohli tak pokaziť svoj mladý a dovtedy nevinný život. Javili sa úplne inak...

To, čo prišlo v pondelok ráno, bolo ako z amerického filmu. Pri skrinkách kriminálka, prehľadávali im skrinky, profesori mali každú hodinu a prestávku poradu. Prechádzala som cez chodbu, kde som videla plakať dievčatá, ktoré predtým vždy nevšímavo stáli s učebnicou pri triedach. Videla som profesorky, ktoré neboli schopné ani dvíhnúť hlavu a so sklopeným zrakom a trasúcimi sa kolenami kráčali do zborovne. Trasiaci sa hlas riaditeľa v školskom rozhlase, hovoril za všetko. Dnes je utorok a situácia sa nemení.

Čítala som si veľmi veľa článkov a príspevkov o tomto celom čo sa deje. Všade na Facebooku vidím zdielania fotografie ktorú uverejnili. So zbraňami. V komentároch ľudia nešetria nadávkami a prianiami tých najhorších možných vecí.

A tu sa zastavujem pri mentalite dnešných ľudí. Neoruzmiem jej. Jediné čo píšu, je to, akí sú to "feťáci", vrahovia, zločinci, dokonca vulgárne výrazy. Tomu všetkému by som rozumela. Ale ak sa k tomu vyjadrí 150 ľudí, a z toho možno len desať spomenie aj zosnulého, brutálne zavraždeného nevinného človeka, tak je to normálne ? Každý píše o tom, ako ich vychovali rodičia. Viem akých majú rodičov a viem čo teraz prežívajú. Smutné je, že ľudia sa zmôžu len na nadávky na nich a na ich deti, pritom oni to nemajú o nič ľahšie ako pozostalí. Áno, viem si živo predstaviť aké budú reakcie na toto čo som napísala. Ale ich rodičia jednoducho som o tom presvedčená, že ich vychovávali najlepšie ako mohli. To, čo spravili je otrasný a brutálny zločin, no dá sa výchovou ovplyvniť takéto správanie ? Podľa mňa nie. Človek nie je normálny, pokiaľ sa zmôže na usmrtenie niekoho druhého. To, ako ich rodičia vychovávali s tým nemá nič spoločné. Je to výsledok tejto hnusnej, škaredej doby, ktorá nepozná hranice.

Chcem vyjadriť úrpimnú sústrasť pozostalým. A takisto veľa pevných nervov, ktoré neviem či v tejto situácii pomôžu, no aj pri nich by mal niekto stáť, pri rodičoch tých troch. Som si úplne istá, že vidieť svoje dieťa v base, keď ešte nemá ani 18, je ten najväčší trest, ktorý si žiadny z nich nezaslúžil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?