Také malé "ďakujem" za všetkých

Autor: Klára Behúňová | 7.1.2014 o 13:21 | (upravené 7.1.2014 o 16:13) Karma článku: 6,41 | Prečítané:  1326x

23. decembra sa v Liptovskom Mikuláši konal "Pochod proti násiliu". Dnes, odstupom síce krátkeho, no významného času, počas ktorého sa všetci celkom ukľudnili, by som sa k nemu chcela vyjadriť. Táto akcia predchádzala strašnému činu, ktorý sa odohral v okolí Liptovského Mikuláša a o ktorom vie určite nielen celé naše mesto, ale aj celé Slovensko. O brutálne zavraždenom taxikárovi, nevinnom a ničnetušiacom človeku, ktorý si toto určite nezaslúžil.

Nepochybne, otriaslo to nami všetkými. Rodinou zosnulých, rodinami páchateľov, školami, do ktorých chlapci chodili, ich kamarátmi a známymi. Na počesť a pamiatku zosnulého taxikára, ale takisto a hlavne, kvôli nebezpečentsvu ktoré každým dňom v našom meste narastá, sa zorganizoval, už hore spomínaný Pochod proti násiliu. Zišli sa tam ľudia, ktorým nebolo ľahostajné čo sa deje v našom okolí. Ľudia, ktorí chceli niečo zmeniť a pravdepodobne na niečo upozorniť. S určitosťou na to, že veľmi veľa ľudí sa dnes necíti na ulici bezpečne. K davu, ktorý sa tam ten deň stretol, sa prihovoril na námestí pán primátor mesta Liptovský Mikuláš Alexander Slafkovský, organizátori, psychologička a pani triedna profesorka obvinených chlapcov. Tí, ktorí sa tejto udalosti zúčastnili, určite nemôžu poprieť, že myšlienka tejto akcie bola výstižná a určite potrebná pre naše mesto. No chcela by som sa týmto príspevkom prihovoriť k tým, ktorí pozabudli na "posolstvo" tohto pochodu. Situácia sa zvrhla a vyhrotila až do osočovania a nadávania na konkrétnych ľudí. Neviem si vysvetliť prečo. Mali by sme nechať na naše súdnictvo, súdenie zločincov. My si môžeme vytvoriť svoj názor, no tam by som malo v takýchto prípadoch skončiť. Preto mi je ľúto, že sa nájdu medzi nami aj takí ľudia, ktorí len ťažia z nešťastia iných.

Preto chcem s najväčšou úctou vyjadriť podporu a vďaku tým, ktorí si to nepochybne zaslúžia. V prvom rade, chcem ešte raz a myslím, že za všetkých vyjadriť úprimnú sústrať rodine zosnulého taxikára. Nikto z nás si nevie predstaviť, ako musia trpieť touto stratou. Želám Vám veľa síl a veľa trpezlivosti. Teraz ju potrebujete a myslím že jej nikdy nie je dosť.

Ďalej chcem vyjadriť podporu rodičom obvinených chlapcov. Viem že mnoho ľudí za tento čin obviňuje aj Vás. To, či právom, je otázne. Viem, že nikto nie je schopný vychovávať svoje deti k takýmto činom. Viem, že ste v najťažšej životnej situácii, ktorú si nevie nikto z nás predstaviť. Prajem Vám, aby ste mali silu na to všetko, čo Vás čaká. To, že na Vás ľudia z okolia zazerajú, či nadávajú, sa mi nepáči. Nikto na svete si nezaslúži to, čo prežívate Vy a je mi ľúto, že niektorí to nechápu.

Ďalej chcem vyjadriť vďaku našim pánom policajtom, ktorí v tomto prípade nenechali nič na náhodu. Všetko sa riešilo v obrovsky rýchlom tempe a myslím, že aj toto si zaslúži obdiv a vďaku. Tentokrát určite.

A osobitne chcem vyjadriť podporu Vám pán riaditeľ Jozef Škorupa. Navštevujem naše gymnázium štvrtý rok, a nikdy som nezapochybovala o Vašich úžasných schopnostiach riadiť tak obrovský inštitút, akým je naše gymnázium. Viem, že veľmi trpíte udalosťou ktorá sa stala, no myslím že je na mieste, keď za všetkých študentov našej školy, Vám aj takto verejne, vyjadrim vďaku a podporu. Ste človek, ktorý je súčasťou nášho gymnázia tak veľmi, že bez Vás by to tam nebolo to, čo je dnes. Prajem Vám veľmi veľa trpezlivosti a síl zvládnuť tieto zlé časy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?